EyeSTAR testi size yardımcı olacak mi diye hızla ve kolayca öğrenin

Testi Başlat

18 yas ve uzeri misiniz?

Hayır Evet

Herhangi bir kanamanız (kan bozukluğu nedeniyle) var mı?

Hayır Evet

Hamile Misiniz?

Hayır Evet

Son yılda göz deyerlerinizin 0,5 den daha fazla değişti mi?

Hayır Evet

Diyabetik misiniz?

Hayır Evet

Psikolojik bir rahatsızlığınız var mı:

Hayır Evet

Herhangi bir kornea hastalığınız var mı (keratokonus veya ektaziya)?

Hayır Evet

Ne yazık ki siz uygun olmayabilirsiniz.

Повтори

Nasıl kartal gibi görürüm?

Kartal Gibi Görmek İsteyenlere Bir Haberimiz Var

Aslında bir iyi bir de kötü haberimiz var. Önce kötü haber: İnsanlar ne yazık ki kartallar kadar iyi görme imkanına anatomik ve fizyolojik açıdan sahip değiller. Yapılan çalışmalar uzak görme açısından kartalların insan gözünden 4 kat daha ayrıntılı görme gücüne sahip olduğunu gösteriyor. Yapı olarak bakıldığında hem korneaları (en dıştaki cam gibi saydam doku), hem de retinaları (gözün arkasını kaplayan fotograf filmi gibi görüntüyü algılayan doku) insan  retinasından daha üstün. Dolayısıyla bu hayalimiz daha bekleyecek. Ama yine de gözlük ve lensin sağladığı görmeden daha iyisi artık erişilebilir.
Başka bir deyişle bu da iyi haberimiz: %100 görüşten daha iyisine kavuşmak mümkün.

Bu nasıl başarılıyor?

Bu problemi çözmenin yolu miyop, hipermetrop, astigmat gibi temel görme kusurlarından daha fazlasını düzeltmektir. Çalışmalar insanlarda bu temel refraksiyon kusurlarından sonra görme kalitesini en çok düşüren bozukluğun sferik aberasyon (küresel odaklama kusuru) olduğunu göstermektedir. Temel görme kusurlarının lazer tedavisi ile düzeltilmesi ile insanlar gözlük ve lensle görebildikleri kadar görebilirler. Eğer lazer tedavisi ile bunların yanı sıra sferik aberasyon da düzeltilirse o zaman gözlük ve lensin sağlayamayacağı kadar harika bir görüşe kavuşurlar.
Üstün görme kabiliyeti ile ilgili çok önemli bir husus ta gözün üstünü kaplayan göz yaşı film tabakasıdır. Göz ne kadar iyi bir tedavi ile tedavi edilmiş olursa olsun eğer bu film tabakası korneayı mükemmel bir şekilde kaplamıyorsa o zaman görme bozulur ve şikayetler başlar. Ne yazık ki lazer tedavilerinde eğer hastada kuru göze doğru yatkınlık varsa bu daha belirgin hale gelebilmektedir. Bu durum da süper görmeye giden yolun önünde sur oluşturmaktadır.
Merkezimizde bu iki sorun S-LASIK tedavisi ile ortadan kaldırılmaktadır. S-LASIK klasik LASIK tedavisinin avantajlarına ek olarak kuru göz oluşma riskini kaldırmakta ve aynı zamanda sferik aberasyonları da tedavi olanağı sunmaktadır. Dolayısıyla LASIK tedavisinden risklerini düşünerek korkan insanlara S-LASIK çok güzel bir çare olmuştur. Çok yeni bir tedavi olduğu için Dünya’da henüz sadece üç merkezde uygulanmaktadır (Şubat 2009). Doktorlarımız bu yeni tedaviyi öğrenmek ve daha da geliştirebilmek için Amerika’ya ve Kolombiya’ya gitmişlerdir. Artık mesleği gereği çok iyi görmek isteyen insanlar ya da özellikle çok iyi bir görmeye sahip olmayı arzulayan kişiler merkezimizde bu imkandan yararlanabileceklerdir.

`Renklerin bu kadar güzel, etrafın bu kadar net olabileceğini hiç düşünmemiştim..`

Ms X Y  (Hazıran 2008 tarihinde S-LASIK tedavisi olan hastamız)

VideoDaha fazla

Hastalarımızın görüşleriDaha fazla

Göstermiş olduğunuz ilgi ve sabırdan dolayı çok teşekkür ederiz. Bir ilki de biz size yaşatmiş olduk - sevinçten ağlayarak.... (orijinal)

İlknur&İlkay Mikail

GaleriDaha fazla